Jarmila

Image
Kluci na prolézačce
Jarmila je nejstarší z deseti sourozenců. Vždycky byla zvyklá se o mladší děti starat. Nedávno se rodina rozpadla a museli se vystěhovat z bytu. Nezletilé děti úřady rozdělily do ústavů a k pěstounům, pětadvacetiletá Jarmila a její rodiče zůstali na ulici. Táta utekl na Slovensko, máma přespává po známých a o děti ztratila zájem. Jarmila to ale má jinak: je odhodlaná se starat dál, alespoň o ty sourozence, o které může. Čtyři její bráškové se ocitli v zařízení Diakonie ČCE pro děti v krizi, kde jsme se s Jarmilou seznámili.
26/07/2023

Jarmila si velmi rychle našla byt, kam by se mohla i s bratry nastěhovat a požádala si o svěření dětí do péče. Každý den dojíždí do továrny za městem a šetří na vybavení bytu, oblečení a školní pomůcky pro kluky. Do začátku jsme Jarmile pomohli poukázkami na léky, potraviny a základní výbavu pro kluky ze sbírky Krabice online. Nebude to mít lehké, ale věříme, že je schopná překonat každou překážku!


V Diakonii se často se setkáváme s mladými lidmi, kteří se po dosažení zletilosti rozhodnou starat o mladší sourozence, i když sami rodinné zázemí neměli. I pro takové rodiny je určená sbírka školních pomůcek.

Ve sbírce Školákům od srdce 2. a 3. září můžete podat pomocnou ruku i vy. Děkujeme, že s námi pomáháte.